Bajaj Dominar 400 Premiera marki na Polskim rynku ! 14


Główna atrakcja premiery, to oczywiście możliwość krótkiego, acz konkretnego przetestowania motocykla na górskich drogach. Co by za wiele nie pisać zobaczcie filmik:

Przed jazdami próbnymi, była oczywiście prezentacja Dominara wraz z kilkoma pozostałymi modelami dostępnymi w ofercie marki Bajaj. Po za gwiazdą dnia, czyli sports tourera w pojemności 400ccm, wkrótce powinny pojawić się bardzo ciekawe motocykle w pojemnościach 125, 200 i 250.

Plusy pojazdów marki Bajaj, nad dotychczas oferowanymi przez Rometa wyrobami chińskimi, oczywiście jakość. Indyjska marka to aktualnie jeden z największych producentów motocykli i małych samochodów na świecie. Współpracują lub posiadają udziały w markach takich jak KTM, Triumph, Kawasaki.  W przeciwieństwie do chińskich producentów posiadających dziesiątki różnych pojazdów, pod marką Bajaj występuje raptem 8 modeli pojazdów. Proste i logiczne, jeśli coś się dzieje, po prostu są poprawiane lub unowocześniane i doprowadzane do perfekcji. Proste ? Oczywiście, i to właśnie ma być argumentem za tą marką, dużo lepsza jakość wykonania, brak problemu dostępnością części, a nadal niska cena produktu. Dominar 400 będzie kosztował 14999zł !! Dla mnie bomba 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 komentarzy do “Bajaj Dominar 400 Premiera marki na Polskim rynku !

 • Krzysiek

  Pytanie jak będzie z odsprzedażą zarówno Bajaj-a jak i Benelli. Obawiam się, że mogą podzielić los Hyo 650GT, że w Polsce powyżej 125 tylko „markowe”.
  Wysokość siedzenia pewnie standardowo 780-800mm tylko, że z położenia setów w stosunku do siedzenia to będzie fajny kąt kolan przy wzroście w granicach 196cm.
  Ciekawe czy kolana mieszczą się w profilowaniu baku?

  • Kamillo Autor wpisu

   Z tą wysokością siedziska to nie wiem nie mierzyłem dokładnie, ale jest niższy niż ADV250, który ma siedzenie na wysokości 79cm. Ja mam 205, jak będą gotowe zdjęcia to wrzucę pewnie na FB jak wygląda człowiek mojego wzrostu….powiem tak, nogi mi się bez problemu chowają we wnęki baku, kolano mocno ugięte, natomiast nie czułem jakiegoś mega dyskomfortu. Na dłuższą trasę mogło by być męczące, ale do takiego latania po winklach bardzo fajnie 🙂 Motocykl zdecydowanie projektowany pod europę, nie azję 🙂

 • tomjag

  Jakoś sceptycznie jestem nastawiony do Badżadża. Choć mój motocykl (DUKE) produkowany jest w tej samej fabryce, to myślę, że oba powyższe dzieli wiele. Chodzi mi tu o samą jakości wykonania, solidności, prestiżu posiadanie jednego lub drugiego, ewentualnej „odsprzedawalności” obu motocykli, ale też oddawania mocy, prędkości właściwości jezdnych.
  To co zauważyłem na Twoim filmiku, to, że Dominar ma bardzo skastrowany silnik w stosunku do Duke i tam gdzie u mnie zaczyna się zabawa Dominar „mówi” dość., Choć chyba może dzięki Tobie nie wygląda to aż tak tragicznie, bo widać, że umiesz odpowiednio wykrzesać nawet z Badżadża wile iskier 😛
  Ja jednak nie kupiłbym tego motocykla ze względu nie tylko na to, że sama marka nie jest u nas za bardzo znana, ale dlatego, że wprowadzone w powyższym motocyklu „mody” (np 3 świece) to proszenie się o kłopoty w przypadku ewentualnych usterek.
  Zresztą jak to brzmi: „jeżdżę na Badżadżu”. Moim skromnym zdaniem powyższy motocykl, zresztą chyba wszystkie ewentualnie sprzedawane modele tej firmy nie znajdą wielu nabywców w Polsce.
  Być może gdyby były sprzedawane nie pod patronatem Rometa, ale z logo Pegazika, to może, może.
  Serdecznie poszdrawiam i LWG

  • Kamillo Autor wpisu

   Cena jest dobra, jakość nie pozostawia wiele do życzenia. Ta blokada obrotów to podobno okres docierania potem teoretycznie do zdjęcia i kręcić się będzie wyżej.
   3 świece, czy 2 jak w wielu motocyklach, to nie taki problem zasadniczo, ale wydatek przy wymianie na pewno większy i szczerze mówiąc sam nie wiem po co to to.
   Zobaczymy, bajaj ma aspiracje, plany sprzedaży ambitne, pożyjemy zobaczymy, mi się podoba że kolejna marka wchodzi na rynek i może konkurować nie tylko ceną a i technicznie jest fajnie. Za 2 tygodnie bedę miał zdecydowanie więcej informacji o tej marce

  • Harold

   Wydaje mi się, że początkujący nie będzie miał z nim problemu. Wystarczy A2 na niego i można śmigać, a że sprzęt miejsko- turystyczny to na spokojnie każdy sobie z nim poradzi 😀