Foto-moto-trip, kolejne 230km Junakiem.


Niedzielny słoneczny poranek i temperatura +16 na termometrze były wystarczającym pretekstem by wbić się w motocyklowy mundurek i ruszyć w Polskę… chociaż te określenie to trochę na wyrost, bo ograniczyłem się do Mazowsza. W planach były mazury ( Szczytno, Mikołajki ) ale w jednej miejscowości nie było nic interesującego po za jeziorem, w drugiej byłem już kilkukrotnie, więc wybór padł na to co zaproponował mi wujek google.

Arkadia, tak nazywa się mała wieś nieopodal Łowicza, 107km od Kobyłki ( czyli ok 82 od Warszawy ). Wieś o której istnieniu nie miałem pojęcia, zachwalana była  na kilku forach internetowych. To co do niej przyciągało to „uroczy park w stylu angielskim”, który dzięki panującej porze roku wyglądał naprawdę ciekawie, zwłaszcza od strony fotograficznej. Jeden park to mało aby kołować ponad 100km w jedną stronę, ale na wypad motorem gdy nie ma nic lepszego do roboty… czemu by nie.

Wracając miałem okazję przejechać się słynną A2, która biegnie ok 5km od Arkadii. Prawdę mówiąc taki kawał prostej drogi na 350ccm wstępnie nie wydawał się niczym przyjemnym, ale Junkers dał radę. Praktycznie nie schodząc prędkościami poniżej 100km/h, z prędkością maksymalną 130km/h w niecałą godzinę byłem w centrum Warszawy.

Na koniec najprzyjemniejsze liczby ze statystyk: zatankowanie 8,6l, koszt 50zł, przejechane aktualnie 240km, korzystając z internetowych kalkulatorów spalania :

Spalanie wynosi 3,58 litrów na 100 kilometrów
Koszt przejechania 1 kilometra wynosi 0,21 złotych

W zbiorniku nadal jest  trochę paliwa, tak na oko jeszcze 20-30km do przejechania. Biorąc pod uwagę że moja jazda nie należy do oszczędnych ( dynamicznie po mieście, w trasie prędkości skrajne dla tego silnika ) to wyniki Junaka są bardzo dobre.

Na liczniku 3700 km. Żal że sezon powoli się kończy, mam nadzieje na jeszcze jeden weekend taki jak ten i na kolejny wypad, może w końcu zahaczę o mazury…

Trasa na podstawie zapisów z gps:

Pokaż 14.10.2012 12:23 na większej mapie  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *